آموزش زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان ترکی استانبولی

 

 

آموزش زبان ترکی استانبولی

 

 

کتاب HİTİT معتبرترین کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی است.این کتاب در 3 جلد طراحی  و تنظيم شده است. اين كتاب همراه با سی دی صوتي است كه ویژه داوطلبان آزمون TOMER & TYS و عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای ترکیه را دارند می باشد

علاقه مندان با  فراگیری و تسلط به کتاب اول HiTiT قادر خواهند بود به راحتی مکالمه روان ، حتی با افراد ترک زبان داشته باشند . لازم به ذکر است که کتاب HiTiT برای آموزش به افراد خارجی که در ترکیه زندگی می کنند و درآن محیط حضور دارند طراحی و تنظیم گردیده است . لذا آموزش این کتب می بایست با برنامه ریزی خاصی انجام پذیرد تا خلع حضور دانشجو در محیط ترکی را بپوشاند

آگاهی از زبان ترکی برای کسانی که مایل به تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه،کار و زندگی در ترکیه می باشند و یا قصد شرکت در آزمون های زبان ترکی استانبولی از قبیل TOMERیا ALESو.. را دارند مزیت بزرگی به شما میرود. زبانکده ملی ایران فرصت خوبی را در اختیار شما قرار داده تا ترکی استانبولی را در محیطی صمیمی با اساتید مجرب و بهره گیری از سری کتاب های Hitit  یاد بگیرند.

 

کتاب Hitit 1:

این کتاب تا سطح جهانی A1 و A2 را به زبان آموزان آموزش می دهد. در کنار نقاط مثبت فراوانی که این کتاب دارد و باعث همه گیر شدن آن شده است، نقاط ضعفی هم دارد از جمله فشرده بودن و گرامر محور بودن آن است. فشرده بودن کتاب از طرفی جهت دسترسی سریع تر به مراحل بالا مفید می باشد ولی از طرفی تلاش خود زبان آموزان را نیز طلب می کند. همانطور که اشاره شد با تمهیدات در نظر گرفته شده این نقاط ضعف پوشایده می گردد.

کتاب Hitit 2:

در این کتاب سطح جهانی B1  تدریس می گردد و متون این کتاب در سطح پیشرفته قدرت درک مطلب را در افراد افزایش داده و آنها را با اصطلاحات عامیانه آشنا تر می نماید.

کتاب Hitit 3 :

آخرین کتاب از مجموعه کتب Hitit  به جمع بندی مطالب از لحاظ گرامری، لغات و تمرینات شنیداری بیشتر جهت آمادگی داوطلبان آزمون های مذکور را پرداخته است.

 

آزمون TOMER:

مدرک TOMERدر سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه بر دانشگاه به عنوان مدرک، در سطح فوق دیپلم زبان ترکی و همچنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها و مترجمی نیز به کار میرود. سطح C1این مدرک برای استفاده در دانشگاهها بوده و دانشجویان علاقه مند به ورود دانشگاهای ترکیه باید این سطح را با نمره بالاتر از 85 اخذ نمایند.سطح C2این مدرک نشان دهنده نمره بین 60 تا 65 از 100 می باشد که برای اشتغال،گرفتن حق تابعیت یا تحصیل در واحدهای غیردانشگاهی به کار میرود.

آزمون ALES:

در ترکیه ALESمعادل امتحان کنکور است.آزمون ALESو امتیاز آن جهت ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی و موارد مشابه از قبیل دوره های تخصصی و پذیرش مربی در دانشگاه های ترکیه مورد نیاز است.نمره پایه برای قبولی 35 از 100 می باشد و اعتبار آن 3 سال است.

 

ترم

تعداد جلسه

   صفحات

                                              اهداف ترم

    1

    11

تا 23

معرفی خود . اشنایی با اعداد . احوال پرسی و اشنایی . صرف اسم و زمان حال استمراری ............

        2    

    11

تا34

پرسش زمان حال استمراری .  پسوندهای از و به . ساعت . مالکیت .......

    3

    11

تا48

مضاف و مضاف الیه . ادرس . زمان گذشته و حالتهایش .

    4

    11

تا 63

گذشته استمراری

    5

    11

تا 79

استفاده ای مختلف از پسوند در . تمرین روی صحبت بر روی شرایط مختلف

    6

    11

  تا 92

زمان اینده و حالت هایش

    7

    11

   تا 104

گذشته نقلی و حالت هایش

    8

    11

  تا 115

زمان وسیع و حالتهایش و توانایی

   9

    11

    تا 134

اسم ساختن از فعل ها همراه با تمامی پسوندها

   10

    11

    تا 151

تکمیل پسوندهای لازم و گفتگو بر روی موضوعهای مختلف

×نظرات شما پس از تایید به نمایش در خواهد آمد

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است