به خاطر خودمان زبان دوم را یاد بگیریم

تعداد بازدید: 3071

 

 

 

بهبود هوش، حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته باشد. همینطور می تواند احتمال ابتلا به بیماری زوال عقل و آلزایمر را کاهش دهد. تحصیل زبان دوم، حافظه شما را بهبود داده و توجه شما را افزایش م یدهد. فرایند دو زبانه شدن، مغز شما را ورزش میدهد و شما را برای تمرکز و تقویت مهارت حل مسأله به چالش می کشد. دانشجویان دو زبانه معمولا در آزمون های استاندارد نسبت به دانشجویان یک زبانه، نمرات بالاتری به ئدست م یآورند، به ویژه در حوزه واژگان، ریاضیات و خواندن مطلب. وقتی یاد م یگیرید از یک زبان به زبان دیگر تغییر دهید، توانایی انجام چند وظیفه را در مغز بهبود میبخشید. همچنین مشخص شده است که افراد دو زبانه منطقی تر و عاقل تر هستند و مهارت تصمیم گیری در آنها بهتر از دیگران بوده و نسبت به پیرامون خود، آگا ه تر و تیزبینتر هستند.

 

 

 

 

یادگیری زبان جدید یکی از سخت ترین کارهایی است که بر عهده مغز قرار م یگیرد. با این حال فواید آن به قدری زیاد است که تمام سختی یادگیری را جبران میکند. از آنجایی که هر زبان، سختی خاص خود را دارد، یادگیری آن برای مغز یک تمرین محسوب می شود و زمانی که مغز شما در وضعیت تمرین قرار م یگیرد به مرور زمان قوی تر می شود. در گذشته باور عمومی، بر این پایه استوار بود که پرورش کودکان در یک خانه ی دو زبانه می تواند به رشد فکری آن ها آسیب بزند. متخصصان عقیده داشتند که این شرایط می تواند مغز کودکان را کاملا گیج کند و زمینه ای برای ابتلا به بیماریهایی مثل اسکیزوفرنی یا هویت چندگانه بوجود بیاید. ولی دانش انسان در این مورد بیشتر شد و ما بالاخره به این نتیجه رسیدیم که واقعیت برعکس چیزی است که در گذشته باور داشتند. یادگیری زبان دوم یکی از بهترین روش های عملی برای بالا بردن ذکاوت و تیزهوشی است. همچنین می تواند از مغز شما در برابر کهولت سن محافظت کند.

 

 

 

یادگیری زبان دوم، می تواند زبان مادری شما را نیز بهبودبخشد، چون مکانیک و ساختار همه زبانها را (نه فقط زبان جدید) یاد میگیرید.


در مورد یادگیری یک زبان جدید و صحبت کردن، تحقیقات بسیاری انجام گرفته است. کسانی که قادر هستند به دو زبان صحبت کنند، در مقایسه با کسانی که تنها به یک زبان مسلط هستند مهارت های بیشتری دارند.

 

 

 

 

از ویژگیهای مثبت کسانی که به چند زبان صحبت میکنند به چند مورد اشاره میکنیم:

 

۱.هوش
۲.تمرکز
۳.کسب امتیاز بیشتر در آزمون های ریاضی، روخوانی و قوائد زبان
۴.توانایی به خاطر آوردن مطالب
۵. برنامه ریزی و تصمی مگیری
۶.تغییر ناگهانی بین فعالی تهای عملی
۷.کنترل برانگیختگی ناگهانی
۸. درک نقطه نظرات دیگران
۹. بهبود توجه، تمرکز و دقت
۱۰. قدرتمندی حافظه
۱۱.انعطاف روانی و قابلیت کنار آمدن با شرایط جدید
۱۲. خلاقیت
۱۳. مهارت های شنوایی

مقالات پیشنهادی